لمینت دندان یکی از روش های پر کاربرد در دندانپزشکی زیبایی است که با آن دندان های سفید و درخشان برای افراد فراهم می گردد. نتایج درمانی در این روش بستگی فراوانی به تجربه و تخصص دندانپزشک دارد، با انتخاب مراکز معتبر در این زمینه می توانید نتایج  مناسب درمانی را تجربه نمایید.

در کلینیک دندانپزشکی رایا، خدمات لمینت دندان در انواع مختلف با هزینه و کیفیت مناسب برای متقاضیان ارائه می گردد.

در روش  لمینت دندان ها، یک لایه نازک از جنس خاص بر روی سطح دندان ها قرار گرفته و بسیاری از عیوب دندانی پوشش داده می شوند. جنس لمینت ها معمولا سرامیک یا کامپوزیت است که تناسب بالایی با ساختار دندان ها دارد و ظاهر طبیعی دندان ها را حفظ می نماید. با لمینت می توان رنگ، اندازه و ساختار دندان ها را اصلاح نمود.
درمان لمینت متقاضیان فراوانی دارد و به عنوان روشی متداول برای برطرف کردن بسیاری از عیوب دندانی شناخته می شود. هزینه مناسب این روش در کنار سهولت انجام و مناسب بودن برای درمان بسیاری از عیوب از مزایای لمینت ها به حساب می آید. از نظر زیبایی، لمینت های تهیه شده از جنس سرامیک، برتری دارند.

پاسخگویی شبانه روزی – 02188203045

لمینت دندان چه مزایایی دارد؟

با بهره گیری از لمینت های دندانی می توان ظاهر طبیعی و مناسبی را برای دندان ها فراهم کرد، این روش درمانی، نه تنها کاربرد زیبایی دارد، بلکه می تواند به عنوان پوششی مناسب برای محافظت دندان ها بکار رود. مزایا و کاربردهای لمینت های دندانی به شرح زیر هستند:

 1. اصلاح ظاهر لبخند، لمینت های دندانی از پر کاربردترین ابزار برای درمان های طراحی لبخند هستند، لمینت به صورت یک پوسته نازک بر روی دندان ها قرار گرفته و ظاهر دندان را اصلاح می کند. در لبخند زدن وجود تناسب بین دندان ها و لثه و لب ها اهمیت بالایی دارد، بخوبی می توان با لمینت این تناسب را برقرار نمود و از لبخند زدن لذت برد. لمینت بخوبی ظاهر، رنگ و شکل دندان ها را اصلاح می نماید تا لبخندی زیبا برای افراد به ارمغان آید.
 2. رفع عیوب دندانی، بسیاری از عیوب دندانی را می توان با لمینت ها اصلاح نمود، وجود لکه ها بر روی دندان ها، تغییر رنگ های غیر متعارف دندان که با روش های معمول قابلیت اصلاح برای آن ها وجود ندارد، از جمله مواردی است که می تواند با استفاده لمینت ها برطرف نمود. دندان های شکسته، لب پر شده و … را براحتی می توان با لمینت ها اصلاح کرد.
 3. حفظ سلامت و ساختار دندان ها، در این روش درمانی به ساختار دندان آسیبی وارد نمی شود و با حفظ شرایط طبیعی دندان، درمان زیبایی انجام می گیرد.
 4. ماندگاری بالای لمینت های دندانی، لمینت ها بخوبی می توانند برای سالیان طولانی برای افراد کارایی داشته باشند و سلامت دهان و دندان را با آن ها حفظ نمود.
 5. اصلاح رنگ دندان ها، لمینت ها با رنگ های مشابه با ساختار دندان ها می باشند، از این رو طبیعی به نظر می رسند. برخی از تیرگی های دندانی را هیچ گاه نمی توان با روش هایی نظیر سفید کردن دندان ها اصلاح کرد، لمینت در این گونه موارد بسیار سودمند هستند.
 6. اصلاح ارتفاع دندان ها، یکی از معیارهای زیبایی دندان، دندان های بلند است. هر چه دندان ها بلندتر باشند، تاثیر بیشتری بر زیبایی چهره و لبخند دارند، دندان های بلند تر چهره را جوانتر نشان می دهد. با لمینت ها می توان ارتفاع دندان ها را اصلاح نمود.
 7. قابلیت استفاده لمینت برای افراد مختلف، لمینت ها محدودیتی در مورد افرادی که قصد درمان با این روش را دارند، ایجاد نمی کنند و براحتی افراد می توانند از این روش درمانی استفاده نمایند. لازمه درمان لمینت، انجام درمان های ترمیمی بر روی دندان ها است.
 8. لمینت ها تغییر رنگ کمتری دارند، ماندگاری رنگ برای لمینت های دندانی در مقایسه با روش هایی نظیر کامپوزیت بسیار بالاتر است. این امر بدلیل جنس خاص آن ها است که مقاومت خوبی در مقابل نفوذ رنگ دارند و تغییر رنگ آن ها کمتر است.

برای بدست آوردن نتایج درمانی مناسب از لمینت های دندانی، باید معاینات کافی روی دندان های شما انجام گیرد و سپس درمان مناسب پیگیری گردد. انتخاب بهترین دندانپزشکان در این زمینه می تواند نتایج درمانی مناسب تری را برای شما به ارمغان آورد.

در کلینیک دندانپزشکی رایا، خدمات تخصصی لمینت کردن دندان ها برای افراد ارائه می گردد.

لمینت دندان

لمینت دندان

لمینت دندان

معایب لمینت دندان چیست؟

لمینت دندان در کنار مزایای فراوانی که دارد، ممکن است برخی عوارض نیز داشته باشد، انجام درمان صحیح و مبتنی بر فناوری های روز می تواند به میزان فراوانی از این عوارض بکاهد. برخی از مهم ترین معایب و عوارض لمینت های دندانی به شرح زیر می باشد:

 1. حساسیت لمینت به ضربه، لمینت های دندانی در هنگام جویدن غذا یا خوردن مواد غذایی سفت، ممکن است از روی دندان جدا شوند یا دچار لب پریدگی گردند، برای جلوگیری از این امر باید از فشار بیش از حد به لمینت اجتناب گردد.
 2. غیر قابل ترمیم بودن، در بیشتر موارد در صورتی که لمینت دچار مشکلی شود، نمی توان آن را ترمیم و نصب دوباره نمود.
 3. نیاز به تراش دندان، برای نصب لمینت های دندانی نیاز به تراش مینای دندان است، البته میزان تراش بسیار کم است. خصوصا در مورد لمینت های سرامیکی میزان تراش حداقل ممکن است.
 4. بروز حساسیت های دندانی، بخصوص بعد از درمان به مواد غذایی خیلی گرم یا سرد. این موارد جای نگرانی ندارد و بمرور زمان این مشکلات حل می شود.

دقت شود لمینت دندان از بهترین روش ها برای کسب زیبایی دندان است، هزینه این روش مقرون به صرفه است و بسیاری از مشکلات دندانی را که نمی توان با روش های دیگر حل کرد، می توان با لمینت ها برطرف نمود.

دندانپزشک با بررسی دندان های هر فرد تشخیص می دهد آیا لمینت برای او درمان مناسبی است یا خیر. سپس بهترین نوع و روش درمانی را برای لمینت کردن دندان های فرد بکار می برد.

انواع لمینت دندان کدام است؟

لمینت های دندانی در دو گروه کلی دسته بندی می گردند: لمینت سرامیکی و کامپوزیتی. هر یک از این نوع لمینت ها شرایط مخصوص به خود را دارند و دندانپزشک بسته به شرایط مختلف از آن ها استفاده می کند.

لمینت سرامیکی (Porcelain laminet):

لمینت های سرامیکی از جنس سرامیک بوده که مقاومت خوبی در برابر نفوذ مواد رنگی دارند، این لمینت ها دارای ثبات رنگ بالاتری هستند و زیبایی و استحکام بالاتری دارند.
مزایای لمینت سرامیکی

از جمله مزایای لمینت های سرامیکی می توان به موارد زیر اشاره نمود:
• ظاهری بسیار طبیعی و شفاف، سفیدی و درخشندگی لمینت های سرامیکی فوق العاده است.
• مقاومت در برابر نفوذ مواد رنگی، از این رو لمینت سرامیکی مقاومت بیشتری در برابر مواد غذایی رنگی دارند.
• عمر لمینت های سرامیکی بالاتر است.

البته ذکر این نکته هم مهم است که قیمت لمینت های سرامیکی بالاتر است و میزان تراش دندان در این روش بالاتر است زیرا باید فضای کافی برای نصب لمینت فراهم گردد. البته میزان تراش دندان در حد چند میلیمتر است و جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد.

لمینت کامپوزیتی composite laminet :

لمینت های کامپوزیتی را می توان در سریعترین زمان ممکن تهیه و نصب نمود، این مواد همرنگ دندان ها بوده و بخوبی می توانند تناسب بین دندانی را برقرار کنند. از جمله مزایای لمینت های کامپوزیتی می توان به موارد زیر اشاره نمود:
مزایای لمینت های کامپوزیتی

 • قیمت لمینت های کامپوزیتی کم تر است: لمینت کامپوزیت از نوع سرامیکی ارزان تر است.
 • در یک جلسه می توان لمینت را تهیه و نصب نمود، این در حالی است که نوع سرامیکی نیاز به زمان بیشتری دارد.
 • میزان تراش دندان در نوع کامپوزیتی کمتر است، این یکی از مزیت های مهم نوع کامپوزیتی است.

در کنار مزایای فوق باید این نکته را نیز در نظر گرفت که تغییر رنگ لمینت های کامپوزیتی بیشتر است. طول عمر این لمینت ها نیز کمتر است.

بهترین نوع لمینت برای شما:

انتخاب بهترین نوع لمینت را برعهده دندانپزشک خود بسپارید، البته در نظر گرفتن مسایل مالی نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. اگر به دنبال استفاده از لمینت با کیفیت تر هستید، پیشنهاد ما استفاده از نوع سرامیکی است.

شما قبل از درمان باید با دندانپزشک مشاوره کرده و همه ی موارد را برای بهره گیری از لمینت های دندانی در نظر بگیرید.

نحوه لمینت کردن دندان ها چگونه است؟

برای لمینت دندان ها، ابتدا دندان باید آماده شود، تراش دندان به میزان بسیار کم صورت گرفته و از آن قالب گیری می شود. سپس لمینت متناسب با قالب گرفته شده از دندان، در لابراتوار تهیه می گردد.

برای نصب لمینت بر روی دندان ها از چسب مخصوص استفاده می گردد که اتصال محکمی را ایجاد کرده و بخوبی لمینت، دندان را می پوشاند.

لمینت دندان فوری یا متحرک چیست؟

لمینت دندان فوری یا متحرک به نوع خاصی از لمینت دندان اطلاق می‌ شود که به سرعت و در زمان کوتاهی توسط دندانپزشک نصب می ‌شود. لمینت فوری برای زمانی استفاده می گردد که زمان کوتاه است.
معمولاً لمینت دندان فوری یا متحرک برای مواقعی مانند خاص استفاده می ‌شود. این نوع لمینت به سرعت قابل نصب است و جلوه زیبایی را برای دندان ها فراهم می ‌کند، اما ذکر این نکته لازم است که دوام و ماندگاری لمینت های فوری کمتر از لمینت دائمی است.
برای لمینت متحرک نیاز به تراش دندان کاهش می یابد.

آیا لمینت دندان عوارضی دارد؟

لمینت های دندانی دارای مزایای فراوانی برای دندان ها هستند، با این وجود برخی از عوارض نیز در آن ها دیده می شود، به عنوان مثال، حساسیت های دندانی بعد از نصب می تواند برای افراد رخ دهد. افراد ممکن است به گرما یا سرما واکنش نشان دهند، این موارد معمولا با گذر زمان برطرف شده و جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد.

برای بدست آوردن زیبایی با لمینت های دندانی باید درمان توسط متخصص با تجربه در این حوزه انجام گیرد، اگر لمینت بخوبی نصب نگردد، مشکلات زیبایی را ایجاد می کند. همچنین محل نصب لمینت با لثه نباید فاصله ای داشته باشد که محل تجمع پلاک ها و باکتری های دندانی گردد. اگر لمینت ها به لثه فشار وارد کنند، این امر می تواند باعث التهاب لثه نیز گردد.

تنها با بهره گیری از خدمات مراکز معتبر می توانید بدون عارضه و با زیباترین شرایط ممکن، لمینت های دندانی را برای خود بکار برید.قبل از تصمیم ‌گیری برای نصب لمینت دندان، مهم است با دندان ‌پزشک خود مشورت کنید و شرایط خاص خود را بررسی کرده تا بهترین تصمیم را برای بهبود زیبایی دندان ‌هایتان بگیرید.

لمینت دندان برای چه کسانی مناسب است؟

لمینت دندان برای افرادی که به بهبود ظاهر دندان‌ ها و رفع مشکلات زیبایی علاقه دارند، مناسب است. بسیاری از نقص های دندانی را می توان از طریق لمینت های دندانی برطرف نمود، برخی از موارد مهمی که می توان با لمینت زیبایی را برای دندان های افراد فراهم کرد، به شرح زیر هستند:

 1. از بین بردن فاصله بین دندان ها، لمینت ها را می توان طوری تنظیم کرد که دندان های ردیف و منظم برای افراد فراهم شود. هنر و تجربه دندانپزشک در این مورد بسیار تاثیر دارد.
 2. سفید کردن و درخشان نمودن دندان ها، با لمینت می توان دندان های سفید و درخشان را فراهم کرد. نکته مهم آن است که رنگ لمینت های دندانی طبیعی است و افراد با لبخند زدن با چنین دندان هایی لذت خواهند برد.
 3. پنهان کردن شکستگی های دندانی، بخوبی لمینت ها می توانند این شکستگی ها را بپوشانند.
 4. اصلاح ارتفاع دندان، دندان های بلندتر می تواند چهره را جوانتر نشان دهد که این امر با لمینت قابل دسترس است.

تنها با بهره گیری از خدمات مراکز معتبر می توانید به نتایج درمانی مناسب دست یابید. در کلینیک دندانپزشکی رایا، خدمات لمینت دندان با فناوری های روز ارائه می گردد.

آیا لمینت دندان ممکن است دندان ها را خراب کند؟

نصب لمینت های دندانی باید توسط متخصص این حوزه انجام گیرد، اگر لمینت دندان توسط یک دندان ‌پزشک ماهر و با رعایت استانداردهای بهداشتی نصب شود، هیچ گونه آسیبی به دندان ها وارد نمی شود. برخی از مشکلاتی که ممکن است در اثر لمینت کردن دندان ها نزد دندانپزشک بی تجربه ایجاد شود.

تراش بیش از حد مینای دندان، اگر تراش دندان دقیق نباشد، دندان ممکن است دچار حساسیت گردد. لمینت های با کیفیت مقاومت بیشتری در برابر فشار دارند، این در حالی است که نوع های بی کیفیت براحتی آسیب دیده و دوام زیادی ندارند.

نکته دیگر در مورد لمینت های دندانی، عدم تطابق رنگ آن ها است، لمینت ها دارای رنگ های مختلف و متناسب با دندان ها هستند، دندانپزشک باید بهترین رنگ و متناسب با سایر دندان ها را انتخاب نماید.
برای افزایش درصد موفقیت درمان در لمینت کردن دندان ها، اهمیت دارد که انتخاب و نصب لمینت دندان توسط دندان‌ پزشک ماهرصورت گیرد.

مراقبت های بعد از لمینت دندان

مراقبت بعد از نصب لمینت دندان برای حفظ ظاهر زیبا و دوام و ماندگاری آن  دارای اهمیت است. در ادامه به برخی از مراقبت ‌های مهم بعد از نصب لمینت دندان می پردازیم:

 1. بهداشت دهان و دندان خود را حفظ نمایید، حفظ بهداشت دهان و دندان با مسواک زدن حداقل دو بار در روز و استفاده از نخ دندان برای تمیز کردن فضاهای بین دندان ‌ها به شدت توصیه می‌ شود. در هنگام مسواک زدن نباید فشار بیش از حد به لمینت وارد گردد، بنابراین انتخاب مسواک با سر نرم و مناسب برای لمینت دندان حائز اهمیت است.
 2. از خمیر دندان مناسب استفاده کنید، استفاده از خمیر دندان بدون مواد سایشی مفید است.
 3. مواد غذایی سفت را با لمینت نجوید، اجتناب از مصرف غذاها و میوه های سفت که ممکن است به لمینت ‌ها آسیب برساند، اهمیت دارد.
 4. معاینات دوره ای از لمینت های دندانی، مراجعه دوره ‌ای به دندان ‌پزشک برای بررسی و معاینه لمینت‌ ها از اهمیت بسیاری برخوردار است. دندان ‌پزشک می ‌تواند هر گونه مشکل یا نیاز به تعمیر را تشخیص داده و اقدامات لازم را انجام دهد.

به یاد داشته باشید که مراقبت مناسب پس از نصب لمینت دندان، به دوام و زیبایی آنها کمک می‌ کند.
جمع ‌بندی :
لمینت دندان یکی از بهترین روش ها برای کسب زیبایی دندانی است، با بهره گیری از فناوری های نوین برای تهیه لمینت ها، می توان ظاهر زیبا و درخشنده ای را برای لمیت و لبخند افراد فراهم کرد.

اگر قصد لمینت دندان دارید، باید از خدمات مراکز معتبر در این زمینه بهره گیرید، کلینیک دندانپزشکی رایا خدمات لمینت دندان را با بهترین کیفیت و قیمت مناسب عرضه می کند.