5 دلیلی که باید به دندانپزشکی در آرامبخشی مراجعه کنید

این طبیعی است که قبل از یک عمل پزشکی احساس استرس و نگرانی کنید، اما آیا به کاهش استرس خود با دندانپزشکی آرام بخش فکر کرده اید؟ اقدامات دندانپزشکی می تواند باعث ترس، اضطراب و دلهره شود. در حالی که ما همیشه بهترین مراقبت را کاملا دلسوزانه به بیماران خود ارائه می دهیم، برخی از آنها با وجود سن بالایی هم که دارند از مراجعه به دندانپزشکی می ترسند که این موضوع تا حد زیادی قابل درک است و غیر معمول نیست و به همین دلیل ما در این مقاله به بررسی 5 دلیلی که باید به دندانپزشکی در آرامبخشی مراجعه کنید، می پردازیم و درمان در بیهوشی و آرامبخشی را توصیه می کنیم.

دندانپزشکی در آرام بخشی از دارو برای کمک به آرامش گرفتن بیماران در در قرار ملاقات های دندانپزشکی استفاده می شود. در بیشتر موارد، دارو یک قرص آبی ریز است که قبل از قرار ملاقات با دندانپزشک مصرف می‌کنید. این قرص آرام بخش متوسطی را امکان پذیر می کند، به این معنی که پس از عمل با لبخندی زیبا و سالم، با احساس سرزندگی از خواب بیدار می شوید.

درمان در سدیشن

درمان دندان در آرامبخشی

سطوح مختلف آرام بخشی

دندانپزشکی خواب که به عنوان دندانپزشکی آرامبخش نیز شناخته می شود، درجات مختلفی از تجویز دارو دارد. سطوح آن با توجه به نیاز بیمار انتخاب می شوند. آرامبخش حداقل از داروها برای ایجاد آرامش استفاده می کند، اما فرد بیدار می ماند. آرامبخشی متوسط ​​یا آگاهانه امکان حفظ هوشیاری را فراهم می کند.

اما، بیمار بعد از دوره آرامبخشی، بیشتر مراحل درمان را فراموش می کند. آرام بخش عمیق بیمار را بیهوش نگه می دارد اما ممکن است بیمار برخی از مراحل را نیز بیدار باشد. در برخی موارد، دندانپزشک از بیهوشی عمومی دندان برای آرام بخشی کامل استفاده می کند.

گزینه های دندانپزشکی در خواب چیست؟

اگر به دندانپزشکی در آرامبخشی علاقه مند شده اید، در مورد 3 دلیلی که باید به دندانپزشکی در آرامبخشی مراجعه کنید، بخوانید:

1. از دندانپزشک می ترسید یا رفلکس حساسی دارید

شما فردی هستید که کمی از دندانپزشک می ترسید؟ این می تواند ناشی از یک تجربه منفی یا حتی ترس عمومی از سوزن و صدا باشد. یا شاید شما یک رفلکس تنگی شدید دارید که می تواند یک قرار ملاقات را چالش برانگیز و ناراحت کننده کند. این دلایل کاملا خوبی برای استفاده از آرامبخش خوراکی هستند.

2. شما تا حد زیادی مشغول هستید

اگر به امور دندانپزشکی یا دندانپزشکی زیبایی نیاز دارید و برنامه کاری شلوغی دارید و نیاز به انجام آن ها به یکباره دارید، دندانپزشکی آرامبخش برای شما مناسب است. بسیاری از بیمارانی که تحت درمان زیبایی قرار می‌گیرند، آرام‌بخش را انتخاب می‌کنند، زیرا ویزیت می‌تواند بسیار طولانی باشد.

با آرام بخش، نه تنها می توانید در حین انجام درمان های دندانپزشکی مورد نیاز خود استراحت کنید، بلکه می توانید با انجام اقدامات گسترده در یک نوبت در زمان نیز صرفه جویی کنید.

سلب مسئولیت: از آنجایی که بیهوشی خطرات ذاتی دارد، کسانی که شرایط پزشکی خاصی دارند (آپنه خواب، چاقی و غیره) باید قبل از انجام اقدامات با دندانپزشکی آرام بخش دهان، ابتدا با پزشک خود صحبت کنند.

دندانپزشکی در سدیشن

دندانپزشکی در آرامبخشی

3. شما به درد حساس هستید

بیماران همچنین دریافتند که سطح درد پس از درمان با آرام‌بخشی تا حد زیادی کاهش می‌یابد. این برای هر کسی که روش‌های طولانی و/یا پیچیده دندانی را دریافت می‌کند که می‌تواند باعث آسیب به فک شود، عالی است.

اگر می توانید به هر یک از این دلایل ارتباط برقرار کنید (یا دلایلی دارید که در لیست نمی بینید)، کاندیدای خوبی برای دندانپزشکی آرام بخش دهان هستید. اعصاب و رگ های خونی زیادی در صورت و دهان شما وجود دارد. برای برخی از افرادی که به طور طبیعی حساسیت بیشتری نسبت به تمیز کردن لثه و دندان های خود دارند، ویزیت دندانپزشک می تواند تجربه بسیار دردناکی باشد. دندانپزشکی آرام بخش می تواند میزان درد شما را تا حد زیادی کاهش دهد.

4. اضطراب را کاهش می دهد

برای برخی افراد، اضطراب در مورد رفتن به دندانپزشک بسیار واقعی است. ممکن است آنقدر بد باشد که برخی از افراد به هیچ وجه از مراقبت های دندانی خودداری کنند. دندانپزشکی آرام بخش یکی از راه های رهایی از بدترین حالت اضطراب است. بسیاری از مردم گزارش می‌دهند که اگر تحت آرام‌بخشی انجام شود، حتی یک تمیز کردن ساده را بسیار کوتاه‌تر تجربه می‌کنند.

5. بدون عوارض جانبی ماندگار

برای اکثر بیماران، تکنیک های دقیق و راحت دندانپزشک برای اطمینان بخشیدن به بیماران و تسکین هرگونه اضطراب کافی است. با این حال، برای آن دسته از بیمارانی که نیاز به کمک بیشتری دارند، دندانپزشکی آرامبخش گزینه ای عالی است که هیچ عارضه جانبی پایداری ندارد، بنابراین هر سفر شما به دندانپزشک می تواند تا حد امکان بدون استرس باشد.

مراجعه به بهترین متخصص برای آرامبخشی

از آنجایی که آرام‌بخشی خوراکی تکنیک پیچیده‌تری است، دندانپزشکان باید تحت یک برنامه آرام‌بخشی عمیق قرار بگیرند تا خود را به عنوان فردی که می‌تواند آرام‌بخش خوراکی ارائه کند، واجد شرایط باشد.

اگر دندان‌پزشکی آرام‌بخش چیزی است که احساس می‌کنید می‌توانید از آن بهره ببرید، می‌خواهیم یک دعوت نامه شخصی برای تماس با مطب ما برای مشاوره رایگان آرام‌بخشی و یک سری کامل پرتوهای ایکس دهان – ابزاری تشخیصی لازم برای ارزیابی درمان دندانپزشکی شما، ارائه دهیم. کارکنان اینجا مشتاقانه منتظر پاسخ هر سوالی هستند که ممکن است داشته باشید و به شما کمک کنند ترس و ناراحتی خود را از بین ببرید.

درمان دندان در دندانپزشکی

مهم ترین دلایل درمان در آرامبخشی

سخن آخر

اگر شما هم به دلایل مختلفی از مراجعه به دندانپزشکی می ترسید و یا مضطرب می شوید، ما در این مقاله چند دلیل مهم برای این که چرا باید به دندانپزشکی در آرامبخشی مراجعه کنید را توضیح داده ایم تا بتوانید با خیال راحت تمامی امور دندانپزشکی خود را انجام دهید.

کلینیک رایا دنتال با دارا بودن کادری مجرب و خبره در زمینه آرامبخشی و سدیشن، به شما این اطمینان را می دهند که در کوتاه ترین زمان ممکن، بتوانید بهترین خدمات دندانپزشکی را بدون درد و خونریزی دریافت کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر از طریق شماره های زیر با ما تماس بگیرید.