موفقیت ایمپلنت دندان چقدر است؟

با مراقبت خوب از دندان ها، شما می توانید؛ دندان های طبیعی خود را در تمام طول عمر حفظ کنید. اما، اگر دندانی را از دست داده اید، نگران نباشید زیرا شما تنها نیستید. تخمین زده می شود که بیش از 170 میلیون نفر حداقل یک دندان خود را در طول عمر از دست داده اند، در حالی که 40 میلیون نفر همه دندان هایشان را از دست داده اند. اما سوالی که در رابطه با ایمپلنت وجود دارد این است که موفقیت ایمپلنت دندان چقدر است؟

در کلینیک رایا دنتال، لازم نیست که نگران دندان‌ها یا لبخندتان باشید، زیرا توصیه ما به شما ایمپلنت های دندانی است که آن ها را به عنوان جایگزینی برای دندان‌های از دست رفته ارائه می‌دهیم. بر خلاف پروتز یا بریج، ایمپلنت های دندانی جایگزین های دائمی در دهان شما هستند و به گونه ای طراحی شده اند که در طول عمر شما دوام بیاورند.

از آنجایی که آنها بسیار بادوام هستند، میزان موفقیت ایمپلنت های دندانی به 98 درصد می رسد. با چنین آماری، هنگام انتخاب ایمپلنت دندان به عنوان راهی برای جایگزینی دندان های از دست رفته، می توانید احساس اطمینان کنید. و علاوه بر آن موفقیت ایمپلنت دندان برای طولانی مدت یکی از مزایای مهم این روش کاشت دندان می باشد. آنها برای استخوان ها، دندان های دیگر و اعتماد به نفس شما بهترین گزینه درمان هستند که در ادامه به توضیح جزئیات آن می پردازیم.

ماندگاری ایمپلنت دندان

ماندگاری کاشت ایمپلنت دندان

تاثیر ایمپلنت بر استخوان های لثه

وقتی دندانی را از دست می‌دهید، ممکن است فقط به تأثیرات آن روی لبخند خود و اینکه چگونه ممکن است جویدن غذا را دشوارتر کند، فکر کنید. اما از دست دادن دندان تاثیری بیشتر از تغییر ظاهر و توانایی جویدن شما انجام می دهد زیرا به طور جدی بر روی استخوان فک شما نیز تاثیر می گذارد.

دندان‌های طبیعی شما استخوان فک شما را قوی و سالم نگه می‌دارند، زیرا نیروی ثابتی که دندان‌های شما هنگام جویدن روی استخوان وارد می‌کنند، تولید و استحکام استخوان را تحریک می‌کند. وقتی دندانی را از دست می دهید، استخوان شما دیگر آن تحریک را دریافت نمی کند و در ناحیه ای که ریشه دندان از دست رفته در آن قرار داشت شروع به ضعیف شدن و خراب شدن می کند.

ایمپلنت های دندانی مانند دندان های طبیعی شما عمل می کنند. پایه ای که ما برای استخوان فک استفده می کنیم (جایی که ریشه دندان قرار دارد و استخوان در واقع در اطراف آن رشد می کند). بنابراین ایمپلنت همان کار حمایت و تحریک دندان طبیعی شما را انجام می دهد، که ممکن است به جلوگیری از هر گونه شکستگی بافت استخوانی شما کمک کند.

گزینه بهتری برای دندان های دیگر شما می باشد

اگر فقط یک دندان خود را از دست داده اید، ممکن است فکر کنید که جای نگرانی نیست و نیازی به جایگزینی مانند ایمپلنت دندان نباشد. اما در حقیقت زمانی که یک دندان را از دست می دهید، دندان های دیگر شما ممکن است جابجا یا لق شوند که ممکن است منجر به از دست دادن دندان های بیشتر شود.

ایمپلنت های دندانی با محکم نگه داشتن دندان های دیگر شما در جای خود به جلوگیری از، از دست دادن بیشتر دندان ها کمک کنند، که یکی از دلایلی است که به موفقیت ایمپلنت دندان کمک می کند.

به علاوه، با ایمپلنت‌های دندانی، نیازی به تغییر دندان‌های سالم مانند سایر پروتزهای دندانی مانند بریج نیست. یک بریج به یک پایه برای محکم نگه داشتن دندان جایگزین در یک طرف یا هر دو طرف دندان نیاز دارد. این بدان معناست که یک دندان مجاور تراشیده می‌شود تا یک تاج روی آن قرار گیرد تا بتواند بریج را ایمن نگه دارد. دندان‌های سالم نزدیک ایمپلنت به هیچ وجه تغییر نمی‌کنند و تراشیده نمی شوند، و این باعث می‌شود ایمپلنت دندان انتخاب بهتری برای سلامت کلی دندان‌های طبیعی شما باشد.

ایمپلنت دندان باعث افزایش اعتماد به نفس می شود.

ایمپلنت های دندانی به طور دائم در دهان شما قرار می گیرند. پایه ایمپلنت به طور ایمن به استخوان فک شما متصل شده است تا در جای خود تکان نخورد. شما می توانید غذا بخورید، لبخند بزنید، بخندید، معاشرت کنید و تمام کارهایی را که دوست دارید انجام دهید بدون اینکه نگران لبخند یا دندان هایتان باشید.

به علاوه، ما مطمئن می‌شویم که دندان مصنوعی که روی پایه ایمپلنت دندانی شما قرار می‌دهیم، شباهت زیادی به دندان‌های طبیعی شما داشته باشد، بنابراین هیچ‌کس تفاوت آن ها را متوجه نخواهد شد.

انواع کاشت ایمپلنت

مزایای ایمپلنت دندان

چگونه می توانیم از ماندگاری ایمپلنت ها مطمئن شویم؟

ایمپلنت‌های دندانی از نظر ماندگاری، دوام بالایی دارند و با مراقبت‌های خوب و مناسب در منزل و تمیز کردن منظم دندان ها، نیازی به تعویض کردن آن ها پیدا نخواهید کرد. ما به شما توصیه می کنیم با ایمپلنت های دندانی خود به همان روشی که با دندان های طبیعی خود رفتار می کنید، رفتار کنید:

  • حداقل دو بار در روز مسواک بزنید
  • روزانه نخ دندان بکشید
  • با دهانشویه آنتی باکتریال بشویید

اگر می‌خواهید در مورد ایمپلنت‌های دندانی و نحوه بهبود لبخند خود بیشتر بدانید، با کلینیک دندانپزشکی رایا تماس بگیرید و برای مشاوره، وقت بگیرید.

کیفیت بالای ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان ممکن است هنوز برای بسیاری از بیماران دندانپزشکی گزینه ای عجیب به نظر برسد، اما به طور فزاینده ای به یک انتخاب معتبر برای کسانی که از از دست دادن دندان رنج می برند تبدیل می شود. بیش از 90 درصد از ایمپلنت های مدرن ساخته شده توسط منابع با کیفیت بالا موفق هستند.

یک بیمار موفق دندانپزشکی معمولی از ده سال استفاده از ایمپلنت لذت خواهد برد، با کمی بیش از 80 درصد از ایمپلنت های گیرندگان در شرایط ایده آل تا 16 سال ماندگاری دارند. تنها 5 درصد از ایمپلنت های دندانی کاملا ناموفق هستند.

پایداری طولانی مدت ایمپلنت دندان به عوامل مختلفی بستگی دارد. سلامت نسبی بافت دهان، داروهای مصرف شده و عادات دندانی گیرنده ایمپلنت، همگی بر انسجام استخوانی تأثیر می‌گذارند، که فرآیند مواد ضروری است که پیوندی نزدیک با استخوان انسان ایجاد می‌کند. توجه کامل به سلامت دهان بیمار قبل از اولین ایمپلنت دندان، بهترین میزان موفقیت درازمدت را تضمین می کند. اولین ایمپلنت دندانی همچنین ممکن است نیاز به در نظر گرفتن سابقه سلامت کامل بیمار داشته باشد.

دوام و ماندگاری ایمپلنت دندان

ایمپلنت های دندانی طوری ساخته شده اند که سال ها دوام بیاورند. آنها تمام استفاده روزانه را که دندان های واقعی تحمل می کنند، تحمل می کنند. آنها در برابر همان مسائلی که دندان های واقعی را نیز از بین می برد آسیب پذیر هستند. جدای از بیماری لثه و سایر مشکلات جسمی، مشکل رفتاری دندان قروچه یا فشردن ناخودآگاه دندان ها و همچنین سایر استرس های گاز گرفتن وجود دارد. تصادفات و جراحات همچنین می توانند دندان ها را از بین ببرند یا لق کنند، درست همانطور که دندان های واقعی را ایجاد می کنند.

البته، ایمپلنت‌های دندانی به همان دقتی که برای سلامت دهان و دندان نیاز دارند، نیاز دارند. مسواک و نخ دندان هنوز هم یکی از بهترین کمک ها برای کاشت موفق خواهند بود. معاینات منظم دندانپزشکی بخشی دیگر از این رژیم خواهد بود. بهترین نتایج را همیشه کسانی دریافت می کنند که با وجدان عادات بهداشتی سالم و دندانپزشکی را رعایت می کنند.

موفقیت ایمپلنت دندان

کاشت ایمپلنت دندان

سخن آخر

در کنار ایمپلنت های دندانی با کیفیت بالا که هزینه بیشتری را به دنبال دارد، ایمپلنت های عمومی جدیدتری نیز وجود دارند که میزان موفقیت بلندمدت آنها هنوز مشخص نیست. مجموعه ای از انواع ایمپلنت های دندانی در میان پزشکان مراقبت های دندانی Southland موجود است. روش ها و ایمپلنت های مختلف برای افراد مختلف مناسب است. مشاوره منظم با یک متخصص دندانپزشکی بهترین نتایج را در ماندگاری به همراه خواهد داشت.